Říjen 2008

A co takhle menší burza?

31. října 2008 v 0:11 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Vím, že pořád vymýšlím nějaké hlouposti, ale tohle mi prostě nedalo spát. Protože většina z vás vyrábí doplňky nebo má doma určitě nějaké, které nenosí,ale někomu jinému by se mohly líbit, co takhle uspořádat takovou menší "kramárnu" ?
Že by každá (teda každá co něco má) přinesla svoje loli doplňky, sponky, přívěsky, které třeba sama vyrobila, nebo je má, ale změnila styl a už je nenosí a pak by je mohla vyměnit za něco jiného nebo třeba prodat.
Ehm, tak jo, řekněte mi, co si o tom myslíte a nebojte se otevřeně přiznat, pokud vám to přijde jako strašná blbost.

(P.S.-by se tak daly skvěle sehnat někomu nějaké drobnosti k Vánocům XD )

Čajovna

30. října 2008 v 20:21 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Tak jsem hledala na internetu potenciální čajovny...
Jde o to, že bych hrozně ráda nějaké místo, kde se sedí na gauči a ne jenom na židlích XD
Zatím mě napadly
http://www.cajiky.cz/ukostela/ - tady už jsem jednou byla, je to tam docela hezký,i když už si to teda moc nepamatuju XD
http://www.dejvicka-cajovna.cz/ -tohle vypadá, že bude trochu z ruky, je to totiž v Dejvicích, ale hrozně se mi z obrázků líbí. Ale koukám, že je to na metru a ještě k tomu na metru Hradčanská, kde je ten japonský shop, jak jsem myslela, že by vás mohl zajímat :)

Co myslíte? Tyhle dvě se mi líbí tak nejvíc. Pak jsem ještě našla v seznamu čajoven http://www.miyabi.cz/ , ale teda na jejich stránkách píšou, že jsou restaurace, tak se tam asi půjdu mrknout a zeptat

Kdyžtak pořád přijímám návrhy :)

kde?

28. října 2008 v 22:06 | Japan Rose
Omlouvam se, tentokrat bez hacku a carek, jelikoz jsem ve svzcarsku na nejakem pointu verejneho iinternetu ve Svycarsku a sem rada, ze sem tu vubec zjistila, kde jsou ktera interpunkcni znamenka XD

Takze sraz bude urcite 6. prosince v sobotu. Nekdy behem pristich dnu vyfotim a dam sem pozvanku a dopisu veskere info.

Ale jeste jedna vec neni doresena a to kavarna ci cajovna, do ktere pujdeme. Rekla jsem si, ze v sobotu jich par obejdu a podivam se, ktera by byla takova nejutulnejsi, ale napadlo me, ze bych se i mohla zeptat vas, jestli treba nejakou peknou kavarnu/cajovnu nekde v praze neznate? Nejake pekne a utulne mistecko? Kdyztak dekuju za veskere navrhy.

Mejte se a uzivejte si zbytek volna :]

Kreslící soutěž :)

23. října 2008 v 21:27 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Tadá, vyhlašuju kreslící soutěž, která vyvrcholí na našem prosincovém srazu.

Téma je velmi rozsáhlé a myslím, že každý si v něm může najít, co chce - LOLITA. No, vím, není to moc originální, ale kdyby to bylo zase moc specifické, někteří lidi by se mohli vymlouvat, že to nedokážou nakreslit XD Jsem si říkala, že bych mohla zadat něco jako "zimní lolita" nebo "vánoční lolita", ale prostě lolita je téma, které se dá taky určitě zajímavě zpracovat :) Může to být třeba návrh vašich vysněných lolita šatů, lolitka a její pokojíček zařízený v lolit stylu, prostě co bduete chtít :)
Je jedno, čím to nakreslíte, povoleny jsou pastelky, fixy, tužky, vodovky, tempery, akvarel, cokoliv vás napadne, ale mělo by to být kreslený v ruce, čili ne na počítači.
A abyste si myslely, že nic nevyhrajete, nejlepší obrázek dostane roztomilý lolita doplněk, tedy, myslela jsem, že by jich bylo na výběr víc, protože je mi jasný, že decora by asi nebyla moc nadšená nějakým gothic doplňkem XD Jaké, to uvidíte později, protože jsou zatím v jednání :) ale žádná ze zúčastněných dívek neodejde s prázdnou. Stačí jen obrázek přinést na sraz.
Ehm, snad nevadí, že soutěžní přípěvky nebudu vracet, ale nebojte, bude o ně pěkně postaráno v mojich Gothic/lolita deskách :)

čili ještě jednou informace zde:
téma: lolita
deadline: prosincový sraz
způsob nakreslení: jakkoliv, tužky, pastelky, fixy, vodovky...ne ale na počítači

a hlavně-nestyďte se! I kdybyste si myslely, že neumíte kreslit, vždyť není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a nakreslit svůj obrázek s láskou, věřit, že to, co dělám, je dobré, dost dobré na to, aby se to někomu líbilo (a pokud byste se opravdu hodně styděly za svůj obrázek, hodím sem něco ze svých kreslících výtvorů, to vám zaručeně zvedne náladu XD)

Hlasování o termínu

21. října 2008 v 20:48 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Opět zdravím :)
V předchozích dnech jsem pilně vymýšlela program a trasu, ale teď je myslím důležitější vybrat termín, aby se hodil co nejvíce lidem.
Já osobně bych byla pro 28. listopadu, je to sobota a není to ještě prosinec. Bojím se, že v prosinci už bude hrozná zima a hodně holek má jen letní šaty a třeba by si nechtěly kazit outfit nehodící se péřovou bundou.
Ale objevil se tu ještě návrh, že by to mohlo být někdy v prosinci a mohlo by se to pojmout jako takové vánoční setkání, s cukrovím a příjemnou atmosférou, to by teda bylo v prosinci a odehrávalo by se asi převážně v nějaké teplé kavárně/čajovně, ale rozhodně bych taky navštívila nějaké pěkné místečko, i kdyby jen na pár fotek na památku :)
Ale tak abych tam nebyla sama, tak bych chtěla vědět, kdy se to hodí vám :) ?

První informace

19. října 2008 v 21:31 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Konnichiwa!!!
Takže...
Po přečtení mnoha komentářů od holek, které na fóra psaly, že by rády šly na nějaký sraz, ale bojí se, že by je tam ostatní lolity nepřijaly nebo by se smály jejich ne příliš dokonalým outfitům jsem si řekla, že bych se mohla pokusit uspořádat přesně pro tyhle dívky (i chlapce???) sraz v Praze. Sraz s příjemnou atmosférou, spojený s procházkou po podzimní/zimní Praze, zajímavými aktivitami a posezením nad šálkem horkého čaje či čokolády. Všechny by spojovala láska k japonsku, japonské módě,japonským seriálům (anime) či hudbě.

Zatím jsem se pouze orientačně ptala pár lidí a ještě spousta se toho musí vymyslet, proto přijímám jakékoliv návrhy, nápady, rady či přislíbení pomoci.
Co byste na srazu rády dělaly? Znáte nějaká zajímavá místa v Praze, která stojí za to navštívit? Či nějaké zajímavé čajovny/kavárny? Objevil se tu návrh, že bychom procházku mohly spojit s návštěvou předvánočních trhů což mi přijde jako dobrý nápad.

A taky jsem chtěla sehnat nějaké datum, které by vyhovovalo co nejvíce lidem. Koncem listopadu či začátkem prosince. Vím, že v té době je Akicon, na který jistě přijde hodně lidí, proto nechci aby se to nějak křížilo či to bylo hned po sobě. A jako den mi přijde nejlepší sobota.

Takže to je zatím vše, vzhledem k tomu, že ten sraz nedělám pro sebe ale pro ostatní, tak bych byla moc ráda za veškeré připomínky jak jsem psala a upřímně doufám, že to vyjde :)