Březen 2009

Report z japonského dne na Sconu, tedy spíš moje zážitky a postřehy xD

30. března 2009 v 22:49 | Japan Rose |  Akce
28.3. se v rámci Sconu, jinak čistě sci fi akce zaměřené povětšinou na hvězdné války a sci fi seriály, konal japonský den, na kterém jsem samozřejmě nemohla chybět xD


Začala jsem v 11:00 přednáškou celkově o lolita módě, kterou si vzala na starost Clover. Představila nejznámější i méně známé styly, pak české i zahraniční stránky zabývající se lolita módou a něco málo slovíček. I když tohle byla spíše přednáška pro lidi, co se s lolita módou setkávají úplně poprvé, obecenstvo tvořily převážně pravé a nefalšované lolitky z naší domácí scény. Drtivou převahu měly světlé a sweet modely a my černí jsme byli v menšině.


Pak měl následovat film Kamikadze girls, ale jelikož nějak pořád nezačínal a i jsem zaslechla něco o tom, že snad není, vydala jsem se prozkoumávat taje OS Svatoslavova. Ztrapnila jsem se na DDRku, doprovodila jsem Dorissah a Munamu na focení, pokecala jsem s Myiou a jednou dívčinou jejíž jméno si bohužel nepamatuju a pak přišlo hlášení, že film byl nalezen, s anglickými titulky, takže jsem pádila do promítací místnosti. Musím říct, že jsem se nasmála opravdu úžasně.


Přednáška Pet-chan o šití byla kouzelná, hned jak seženu nějaké látky, vyzkouším si její návod na mašli. Šťastné odvážné si ji mohly i během přednášky vyrobit.


Během přestávek mezi přednáškami se čile konverzovalo, lolitky z Prahy, Plzně, Brna, odevšad, které se obvykle setkávají jen na fóru si mohly konečně znovu popovídat na živo.


Tenshi s Johankou vypadaly obě nádherně, stejně jako vlastnoručně šitá sweet sukně od Tenshi. Pet-chan, Taurwen a Myra tvořily něco jako menší sweet armádu, obzvlášť když seděly vedle sebe, všechny v krásných bílých halenkách a světlounkých sukních :).


Katuka a Shana pak byly sice taky z části bílé, ale Katuka měla tmavou sukni a Shana výraznější červenou s medvídkama. A ještě Kaizoku! Bohužel si pamatuju jen, že měla bílou halenku a sukni ne, i když počkat, jo, možná byla černá xD


Mijuluna, Dorissah a Munamu pak tvořily černou část, i když poslední zmíněné nebyly v loli, ale v úchvatném mixu svých vlastních stylů. Kriss, uctívám tvoje boty!


A Haru-chan jako Decora byla naprosto dokonalá, vyvrátila mi můj názor, že decora nemůže vypadat dobře.


A nesmíme zapomenout ani na pány. Alfréd vypadal skvěle stejně jako tenkrát na srazu v prosinci, ta modrá košile je prostě úžasná :)


Omlouvám se, pokud jsem na někoho koho znám zapomněla ^^;


Jedno z velkých pozitiv byl fotograf s provizorním studiem, takže všechny outfity budou úžasně zdokumentované profíkem. Já jsem tentokrát foťák neměla, takže žádná fota nepřikládám, ale jak říkám, stejně by byl k ničemu, když tam byl ten fotograf a od něj ty fotky aspoň budou pěkné :)

Hehehe, Tenshi je čarodějka, jediný člověk, kterému se podařilo zachytit část mě na fotce xD a to jsem si myslela, že jsem se úspěšně všem hledáčkům fotoaparátů vyhla xD No, možná bude mít ještě jedno foto Kaizoku, už nebylo kam couvnout, protože mě Shana na fotce zadržela :)
Jo, kdyžtak komu to nedošlo, já jsem ta kabonící se neforemná černá hmota úplně vlevo xD