Prosinec 2010

Vánoční sraz - fotky

27. prosince 2010 v 10:52 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky
Tak posílám opět odkaz na stažení fotek od pana fotografa (je tam dalších 30 stáhnutí) a nějaké fotky, co jsem dělala já. Bohužel nemám na tomto PC Photoshop, takže jsme je jenom zmenšila a některé lehce ořízla v Malování.

http://www.uschovna.cz/zasilka/AMKLLR3PLYTHRDDJ

celkový pohled do čajovny
Melody
Wel a Raz
POhled na pódium
a další celkový pohled do místnosti
holky procházejí...
Sandie pije čaj (sandie, nezabíjej mě za tuhle fotku!)
ještě jednou stupínek...
a zase celkově čajovna
muffiny, které dělala Mitsuki
KK a Maxé
"elitářský" kroužek
tenshi s Johankou
Karin
šárka
konec...
Fotky jsem vkládala v pořadí v jakém byly vyfoceny :)

Fotky z Vánočního srazu

20. prosince 2010 v 1:07 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky

Fotky od Martina Hozáka

http://www.facebook.com/album.php?aid=2062798&id=1254751304&l=58285e938d

Odkaz ke stažení fotek, od pana fotografa, jehož jméno si samozřejmě nepamatuju xD

http://www.uschovna.cz/zasilka/ALEL4WXV5DC48T4W

(je to asi jenom na 30 stažení, tak pak napište až už to nebude možné stáhnout, a já to reuploadnu)

Pak jsou fotky v galerii na Facebooku u Gobbloch, ale nevím, jestli je má veřejně přístupné i těm, co nemají Facebook, případně ji nemají v přátelích:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1494310203118&set=a.1494253841709.2069093.1394940330&notif_t=photo_reply#!/album.php?aid=2068430&id=1394940330

Já mám taky nějaké fotky, ale budete muset počkat, než otce přejde záchvat a vrátí mi foťák, protože karta s fotkama je v něm.

Report z Vánočního srazu vol. 3

12. prosince 2010 v 2:00 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky
Zdravím vás!
Rok se s rokem sešel a my se pro změnu zase všechny sešly v Praze na již třetím Vánočním sraze. Před chvílí jsem se z něj vrátila plná dojmů a pocitů, tak se o ně s vámi teď podělím :)
S Jam jsme šly na sraz ještě o něco dříve, abychom nechaly věci v čajovně. K našemu velikému překvapení už ale u výlezu z metra patnáct minut před avizovaným časem setkání postávala skupinka lidí. Postupně jsme zaplnili celé prostranství u výstupu z eskalátorů, ale zase na druhou stranu jsme měli to štěstí, že jsme byli už z dálky vidět a opravdu nikdo nás nemohl přehlédnout. Občas jsem zaskočila nahoru, kde mělo být původní místo srazu, ale stejně nejspíše všichni jeli metrem, protože nahoře nikdy nikdo nebyl.
S úderem jedné hodiny jsme všichni vystoupili na světlo boží (rozumějte - vyšli jsme ven z metra) a tam se hromadně vyfotili před plakáty na Pilsner Urquel (chtěli jsme vybrat lepší pozadí, ale když oni se tam všichni začali houfovat, tak už pak nemělo cenu se nějak přeskupovat xD).
Jedna skupinka (ta větší) vyrazila do KFC, do Japy, prostě se od nás oddělila (nebyla jsem v ní a tudíž nevím, co se dělo, tak kdyžtak někdo pak napište do komentářů, co jste dělali :) )a druhá skupinka vyrazila fotit na Letnou. Myslím, že se nám tam podařilo udělat pár opravdu dobrých fotek, měli jsme s sebou i nějakého lepšího fotografa (mmm, moc jsem nepochopila, kdo to byl, někdo, kdo studuje fotografii), takže sem pak (říkal, že do týdne) hodím link, kde se dají fotky od něj stáhnout. Do té doby si budete muset vystačit s mými neobratnými pokusy zachytit sraz pomocí fotografií, případně s fotografiemi té asi miliardy lidí, co tam měla foťák xD
Ve 14:30 jsme se opět začali houfovat dole v metru. Omlouvám se, ale právě kvůli těm jistým potížím s čajovnou jsme tam museli čekat, i když jsme byli kompletní - do čajovny jsme mohli dorazit až v 15:10.
Jakmile jsme dorazili do tepla, začal snad ten největší zmatek, jaký si dovedete představit. Všichni se okamžitě nahrnuli k prodejním stánkům a každý chtěl být první u stánku Ophelie, takže tam pořád jen pobíhali lidé, předávaly se dárky, lidé si záhadným způsobem posedali na zem tak, že se tam nedalo projít a do všeho přišel čajovník a slabým hláskem se nás začal ptát, co že si chceme objednat. Nakonec jsme sepsali objednávku na list papíru a donesli mu ji.
Čaje, zázvorové limonády a horké čokolády postupně proudily do místnosti, kde začala taková ta obvyklá část srazu - sezení a kecání. Všude se povalovalo cukroví a obaly od vánočních dárků. Když trochu opadlo prvotní nadšení, kdy chtěl každý zkouknout stánky a rozbalit si dárky a všechno se uklidnilo, začalo se hlasovat o nejlepším obrázku. Kreslicí soutěž vyhrála Veni se svou Star Wars lolitou, na druhém místě se umístila Akira s lolitou katyní (byla moje favoritka!) a na třetím místě Jam s Pierot lolitou. Druhé a třetí místo bylo odměněno čokoládou, na první místo čekalo vytištěné překvapení, které jsme pro vás na sraz spolu ještě s dvěma dalšími pražskými lolitkami přichystaly - lolita časopis. Ti, kteří jsme na srazu nebyli, si ho můžete prohlédnout zde - www.poisoned-alice.ic.cz , účastníci srazu si ho mohli prohlédnout vytištěný v několika kopiích. Trochu mě ale zarazily reakce, které byly veskrze negativní, tak teď přemýšlím, jestli má vůbec cenu něco takového dělat, pokud se k této otázce vyjádříte, budeme jen rády, protože přece jen nám to zabírá dost velkou část volného času.
Už kolem šesté hodiny se začalo vylidňovat, jedna skupinka se přesunula s vodní dýmkou do vedlejší místnosti a prostě celkově se po místnosti dalo mnohem lépe pohybovat.
Nakonec zůstalo tvrdé jádro asi 15 lidí v čajovně do pozdních hodin a se zbytkem jsme odcházeli dokonce až těsně před půlnocí.
Sraz se mi moc líbil, celkově bych ho považovala za vydařený, ale samozřejmě hodnocení je na vás - já si ho užila :) Děkuju všem moc za dárky k Vánocům, udělali jste mi vážně radost :)

Pokud byste měli nějaké fotky a dávalije na net, postněte sem prosím do komentářů link, stejně tak, pokud budete sami nějaký report psát :)

A teď pár mých osobních postřehů:
-Děkuju moc Gobblošce, která mi zjednávala pozornost, když jsem to potřebovala :)
-Děkuju Lyře, která nám pak hrou na klavír zpříjemňovala večerní hodiny - hrála jsi opravdu nádherně na to, že jsi ani neměla žádné noty!
-Obdivuju Tenshi, že přišla i přes pokročilé stadium těhotenství a děkuju, že tam s námi zůstala tak dlouho :)
-Pokárání Maxé - těšila jsem se na teplákovou lolitu, a ono nic xD Na druhou stranu jí to moc slušelo a handmade hvězdičky jako od DOKI DOKI byly skvělé!
-Myra s Alfrédem jako obvykle krásně ladili :)
-Ráda jsem zase viděla holky, se kterýma se nemůžu vídat tak často, protože od sebe bydlíme daleko (Katuka, Adria, Kůzle, Anasis, Tenshi, Johanka, Agnes) a poznala nové tváře (Evelína, Marky, Century Child, Dasty Harst).
-Cukroví bylo tolik, že jsme ho ani nedokázali všechno sníst xD pánům čajovníkům jsme nechávali asi čtyři pixly. Na druhou stranu chválím všechny, kteří snědli mé "rumové kuličky", na to,že jsem opět celý recept popletla jste se statečně drželi a někteří si dokonce přidali xD
-Byla tam i Yorumi!
-Omlouvám se všem, se kterými jsem si nestihla popovídat, bohužel diskuzních kroužků se vytvořilo hodně, a někteří lidé příliš brzy odešli.
-zapomenutá zůstala tentokrát v čajovně překvapivě jen jediná věc a o tu se majitelka později sms zprávou přihlásila, takže nemusíme vyhlašovat ztráty a nálezy xD
-Kecání v pozdních večerních hodinách, které už ale vůbec nebylo o lolitě, ani ničem podobném, bylo epic xD
-zrovna si prohlížím fotky, které dělala jistá skupinka, když si ode mě vypůjčila foťák, kdyby někdo viděl jen jejich fotky, myslel by si, že jsme měli nějaký drogový dýchánek, neb se na nich všichni tváří absolutně sjetě xD
-Fotky budou, ale ne teď - na dnešek jsem spala jen pět hodin, takže tohle dopíšu a jdu konečně po dlouhé době spáááááát!
-Bohužel letos nebyla vyfocena hromadná fotka :( Jen jedna, na které ale nejsou všichni, protože se fotila jen po tom prvním srazu a po tom druhém od 14:30 se na ni nějak zapomnělo, takže tam chybí asi 10 lidí :(

Měla bych jen jednu připomínku - na konci zůstaly na účtu dvě nezaplacené položky - čokoládový sahlep a toasty, které jsem musela zaplatit ze svého, byla bych tedy ráda, kdyby se hříšníci, kteří nezaplatili, přihlásili.

Prosím věnujte zvýšenou pozornost následujícímu článku

8. prosince 2010 v 20:35 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Velmi se omlouvám, ale dneska mi bylo čajovníkem řečeno, že nastaly jisté zmatky v objednávkách a jistí známí majitele čajovny tvrdí, že mají čajovnu na ten samý den co my rezervovanou až do tří hodin, čili je jasné, komu dají v čajovně přednost a je jim úplně jedno, že jsem celou místnost rezervovala od dvanácti hodin už více jak měsíc dopředu a byla jsem všechno osobně dohodnout.

Čili je potřeba trochu poupravit časy srazu. Jelikož je mi jasné, že bude zima a že je nás hodně, nepředpokládám, že by někdo chtěl celou tu dobu mrznout venku, navíc přemisťování v 45 lidech bude poněkud...problémové. Také vím, že spousta z vás přijede z jiného města a nejspíše už máte i rezervované a zaplacené lístky.

Proto navrhuji zájemcům sraz v 12:30 na tomtéž místě jak bylo původně plánováno, s tím, že se půjdeme poohlédnout po okolí, je to nedaleko Letné, takže nejspíše projít se tam, či něco nafotit, nebo samozřejmě můžeme plán pozměnit dle přání lidí, kteří na tento PŘEDSRAZ přijdou. Můžeme se dle přání jít podívat třeba do Japy, sednout si do KFC a pokecat, fotit na té Letné, podívat se po obchodech, vše záleží na složení a počtu lidí, kteří přijdou.

Oficiální sraz pro ty, kteří jsou z Prahy, nebo se jim prostě jen nechce trajdat dvě hodiny navíc venku v zimě, je v 14:30, opět na již dříve zmiňovaném místě na metru Hradčanská u kolejí, a odchod z místa srazu v 15:00 neb čajovnu nám tedy uvolní až od tří hodin. Zbytek programu zůstává nezměněn.

Nejdříve uveřejňuji tento článek a pak se vrhám na rozesílání emailů, ale budu moc ráda, když dáte vědět všem lidem, o kterých víte, že na sraz jdou, aby se to opravdu dostalo ke každému. Těm, co mi neodepíšou, budu pro jistotu posílat ještě sms.

Opravdu se omlouvám za vzniklé komplikace, ale snad pochopíte, že se s tím nic jiného dělat nedá :(

Pokud si to přečtete dříve než vám pošlu email, prosím, napište mi sem prosím, na kterou hodinu přijdete.

Informace

7. prosince 2010 v 13:53 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Zdravím, ozvala se mi dívka jménem Lenka s tím, že studuje FAMU a ráda by jako část svého filmu měla něco o lolitkách, její představení, co mi napsala:

Studuju na FAMU dokument a začínám točit bakalářský film. Téma ještě nemám přesně definované, ale měl by to být takový poetický film ze současné Prahy. Chtěla bych, aby jednou z částí byly Lolity- nevím přesně proč, prostě se mi líbí. Ráda bych se s váma seznámila a občas přišla na sraz, sem tam něco natočila- samozřejmě jenom pokud budete souhlasit. Nemám s tím žádné televizní plány, je to spíš školní film. 

Jednalo by se o to, že by na sraze tedy něco málo natočila, možná spíš nějaký zvuk nahrála a tak, tak jen abyste věděly :) Něco jako Lucy na prvním lolita sraze xD Nebude se jednat o žádé vyptávání, spíš povídání, tak to abyste se nelekly dívky s kamerou nebo mikrofonem (nevím, co s sebou bude mít).