Report z Vánočního srazu vol. 3

12. prosince 2010 v 2:00 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky
Zdravím vás!
Rok se s rokem sešel a my se pro změnu zase všechny sešly v Praze na již třetím Vánočním sraze. Před chvílí jsem se z něj vrátila plná dojmů a pocitů, tak se o ně s vámi teď podělím :)
S Jam jsme šly na sraz ještě o něco dříve, abychom nechaly věci v čajovně. K našemu velikému překvapení už ale u výlezu z metra patnáct minut před avizovaným časem setkání postávala skupinka lidí. Postupně jsme zaplnili celé prostranství u výstupu z eskalátorů, ale zase na druhou stranu jsme měli to štěstí, že jsme byli už z dálky vidět a opravdu nikdo nás nemohl přehlédnout. Občas jsem zaskočila nahoru, kde mělo být původní místo srazu, ale stejně nejspíše všichni jeli metrem, protože nahoře nikdy nikdo nebyl.
S úderem jedné hodiny jsme všichni vystoupili na světlo boží (rozumějte - vyšli jsme ven z metra) a tam se hromadně vyfotili před plakáty na Pilsner Urquel (chtěli jsme vybrat lepší pozadí, ale když oni se tam všichni začali houfovat, tak už pak nemělo cenu se nějak přeskupovat xD).
Jedna skupinka (ta větší) vyrazila do KFC, do Japy, prostě se od nás oddělila (nebyla jsem v ní a tudíž nevím, co se dělo, tak kdyžtak někdo pak napište do komentářů, co jste dělali :) )a druhá skupinka vyrazila fotit na Letnou. Myslím, že se nám tam podařilo udělat pár opravdu dobrých fotek, měli jsme s sebou i nějakého lepšího fotografa (mmm, moc jsem nepochopila, kdo to byl, někdo, kdo studuje fotografii), takže sem pak (říkal, že do týdne) hodím link, kde se dají fotky od něj stáhnout. Do té doby si budete muset vystačit s mými neobratnými pokusy zachytit sraz pomocí fotografií, případně s fotografiemi té asi miliardy lidí, co tam měla foťák xD
Ve 14:30 jsme se opět začali houfovat dole v metru. Omlouvám se, ale právě kvůli těm jistým potížím s čajovnou jsme tam museli čekat, i když jsme byli kompletní - do čajovny jsme mohli dorazit až v 15:10.
Jakmile jsme dorazili do tepla, začal snad ten největší zmatek, jaký si dovedete představit. Všichni se okamžitě nahrnuli k prodejním stánkům a každý chtěl být první u stánku Ophelie, takže tam pořád jen pobíhali lidé, předávaly se dárky, lidé si záhadným způsobem posedali na zem tak, že se tam nedalo projít a do všeho přišel čajovník a slabým hláskem se nás začal ptát, co že si chceme objednat. Nakonec jsme sepsali objednávku na list papíru a donesli mu ji.
Čaje, zázvorové limonády a horké čokolády postupně proudily do místnosti, kde začala taková ta obvyklá část srazu - sezení a kecání. Všude se povalovalo cukroví a obaly od vánočních dárků. Když trochu opadlo prvotní nadšení, kdy chtěl každý zkouknout stánky a rozbalit si dárky a všechno se uklidnilo, začalo se hlasovat o nejlepším obrázku. Kreslicí soutěž vyhrála Veni se svou Star Wars lolitou, na druhém místě se umístila Akira s lolitou katyní (byla moje favoritka!) a na třetím místě Jam s Pierot lolitou. Druhé a třetí místo bylo odměněno čokoládou, na první místo čekalo vytištěné překvapení, které jsme pro vás na sraz spolu ještě s dvěma dalšími pražskými lolitkami přichystaly - lolita časopis. Ti, kteří jsme na srazu nebyli, si ho můžete prohlédnout zde - www.poisoned-alice.ic.cz , účastníci srazu si ho mohli prohlédnout vytištěný v několika kopiích. Trochu mě ale zarazily reakce, které byly veskrze negativní, tak teď přemýšlím, jestli má vůbec cenu něco takového dělat, pokud se k této otázce vyjádříte, budeme jen rády, protože přece jen nám to zabírá dost velkou část volného času.
Už kolem šesté hodiny se začalo vylidňovat, jedna skupinka se přesunula s vodní dýmkou do vedlejší místnosti a prostě celkově se po místnosti dalo mnohem lépe pohybovat.
Nakonec zůstalo tvrdé jádro asi 15 lidí v čajovně do pozdních hodin a se zbytkem jsme odcházeli dokonce až těsně před půlnocí.
Sraz se mi moc líbil, celkově bych ho považovala za vydařený, ale samozřejmě hodnocení je na vás - já si ho užila :) Děkuju všem moc za dárky k Vánocům, udělali jste mi vážně radost :)

Pokud byste měli nějaké fotky a dávalije na net, postněte sem prosím do komentářů link, stejně tak, pokud budete sami nějaký report psát :)

A teď pár mých osobních postřehů:
-Děkuju moc Gobblošce, která mi zjednávala pozornost, když jsem to potřebovala :)
-Děkuju Lyře, která nám pak hrou na klavír zpříjemňovala večerní hodiny - hrála jsi opravdu nádherně na to, že jsi ani neměla žádné noty!
-Obdivuju Tenshi, že přišla i přes pokročilé stadium těhotenství a děkuju, že tam s námi zůstala tak dlouho :)
-Pokárání Maxé - těšila jsem se na teplákovou lolitu, a ono nic xD Na druhou stranu jí to moc slušelo a handmade hvězdičky jako od DOKI DOKI byly skvělé!
-Myra s Alfrédem jako obvykle krásně ladili :)
-Ráda jsem zase viděla holky, se kterýma se nemůžu vídat tak často, protože od sebe bydlíme daleko (Katuka, Adria, Kůzle, Anasis, Tenshi, Johanka, Agnes) a poznala nové tváře (Evelína, Marky, Century Child, Dasty Harst).
-Cukroví bylo tolik, že jsme ho ani nedokázali všechno sníst xD pánům čajovníkům jsme nechávali asi čtyři pixly. Na druhou stranu chválím všechny, kteří snědli mé "rumové kuličky", na to,že jsem opět celý recept popletla jste se statečně drželi a někteří si dokonce přidali xD
-Byla tam i Yorumi!
-Omlouvám se všem, se kterými jsem si nestihla popovídat, bohužel diskuzních kroužků se vytvořilo hodně, a někteří lidé příliš brzy odešli.
-zapomenutá zůstala tentokrát v čajovně překvapivě jen jediná věc a o tu se majitelka později sms zprávou přihlásila, takže nemusíme vyhlašovat ztráty a nálezy xD
-Kecání v pozdních večerních hodinách, které už ale vůbec nebylo o lolitě, ani ničem podobném, bylo epic xD
-zrovna si prohlížím fotky, které dělala jistá skupinka, když si ode mě vypůjčila foťák, kdyby někdo viděl jen jejich fotky, myslel by si, že jsme měli nějaký drogový dýchánek, neb se na nich všichni tváří absolutně sjetě xD
-Fotky budou, ale ne teď - na dnešek jsem spala jen pět hodin, takže tohle dopíšu a jdu konečně po dlouhé době spáááááát!
-Bohužel letos nebyla vyfocena hromadná fotka :( Jen jedna, na které ale nejsou všichni, protože se fotila jen po tom prvním srazu a po tom druhém od 14:30 se na ni nějak zapomnělo, takže tam chybí asi 10 lidí :(

Měla bych jen jednu připomínku - na konci zůstaly na účtu dvě nezaplacené položky - čokoládový sahlep a toasty, které jsem musela zaplatit ze svého, byla bych tedy ráda, kdyby se hříšníci, kteří nezaplatili, přihlásili.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JAm JAm | 12. prosince 2010 v 9:47 | Reagovat

Odrtžená skupina v KFC provozovala Obžérství... tudíž žrala a víc vědět netřeba, neb víc se nedělo, následně se vydali do Japy, kam jsem já nešla, protože jsem běžela prudit skupinku lidí, co v čajce byla před námi, aby vypadli a my mohli dovnitř XD

Za sebe bych chtěla lidem moc poděkovat, sraz byl moc krásný a skvěle jsem si ho užila!

2 Kůzle Kůzle | 12. prosince 2010 v 11:13 | Reagovat

Já prvotně bych moc chtěla poděkovat Ketmaře za tak výborně organizovaný sraz!
Sraz se mi celkově moc líbil, hodně bych chtěla poděkovat lidem, kteří se zastavili na slovíčko.
Sice mě pár věcí dost mrzelo, ale myslím že se to nehodí nikde rozebírat a hlavně to není vina srazu,ale jen povahy lidí.

K tomu časopisu: Slyšela jsem převážně kladné reakce, někde dokonce nadšené. A také vím o těch záporných - o to víc mě zarazilo kdo je prohlašoval. Za sebe bych byla ráda,kdyby časopis dál vycházel. Myslím si ,že jeho uspořádání je pěkné, články zajímavé a hlavně je to další krok v komunitě.
Dále vím jakou práci si s ním Ketmara a ostatní dali a jaké nervy to stálo.. o to mě to mrzí více.

Doufám, že jste si sraz také všichni užili a děkuji za ty 3 úžasné dárečky

3 Sandie Sandie | Web | 12. prosince 2010 v 11:14 | Reagovat

Ještě jednou děkuju za bezvadný sraz :) Nakonec jsme se my zezadu dokonce i dostaly na WC :DD Jediné, co mě zpětně trochu zarazilo, byl ten cizí chlap fotograf. Upřímně jsem si myslela, že je to známý někoho z vás, tak jsem moc neřešila ani to, že byl takový neosobní a docela nepříjemný. No nic, příště si budu všechny proklepávat. Co se týká časopisu, jsem pro pokračování. A hnidopiši ať radši pomůžou a nehledají z nudy překlepy ;)

4 Myra Myra | 12. prosince 2010 v 11:34 | Reagovat

Děkuju za další skvělý vánoční sraz - i když jsem přicházela rozmrzelá a naprdnutá, nakonec jste mi náladu vylepšily a moc jsem si to užila :) Ketmaro, jsi machr, že nás i v takovémhle počtu pořád dokážeš organizovat!
A já se přiznám, že na časopis jsem reptala. Vím, že jste o něm mluvily už kdysi v létě, a na to, že jste na něm pracovaly takovou dobu, mi přišel strašně chudý. Zase ale vím, že spousta požádaných lidí se na psaní článku vykašala a zabralo vám to spoustu vlastního času to zkompletovat... Ketmaro, buď víc průrazná a tvrdá - když ti někdo slíbí článek, dupej po něm a i po všech ostatních co se na tom podílí, nebo to budete vždycky dodělávat na poslední chvíli XD Ale určitě se mi ten nápad líbí, ne že ne, jen pokračujte, budu věrný čtenář :)

[3]: Ha ha, fotograf je známý od Alfreda, a co říkal, byl z nás krapet v šoku, takže možná proto ta neosobnost :D

5 Alfred Alfred | 12. prosince 2010 v 11:50 | Reagovat

Sraz byl super, libil se mi ! Jako kazdy rok tam byli tri panove v lolite, snad nas priste bude vice. Jinak doufam ze jsem nijak moc neobtezoval prisedici zeny (Rouwi a Veni to asi schytali nejvice, snad se moc nezlobi XD), ale jednou za rok se to prezije a navic jsme mel opravdu dobrou naladu i diky srazu, ktery se povedl.

Ketmara: Kdepak, nerekl bych az tak negativni, jako spise rozporuplne reakce na nektere clanky. Bylo to prvni cislo, co vim, nebylo to snadne, ale jak rekla Gobloch, musis dupat, kricet a tlacit na pisatele aby drzely terminy :-)

[3]:: Ano fotograf je muj znamy. Bude to znit trochu hloupe, ale on opravdu hodne premysli nad fotkami a je mirne flegmaticky. Predevsim mu jde o to udelat dobrou fotku, coz se mu vzdy podari. Takzo proto asi ta neosobnost. Jinak nam prave zacal fotit nase cosplay nasi skupiny :-)

6 JAm JAm | 12. prosince 2010 v 13:59 | Reagovat

Tak mojí reakci znáš...celkově negativní byla na grafické zpracování, články byly docela fajn  (přečetla jsem od každého něco..)
Ale grafika jako taková je jen otázkou úpravy.
V internetové podobě to bude vypadat skvěle, jen ty Titulky článků výrazněji:D:D:D:D

Fotograf mi taky přišel divný, ale neřešila jsem ho, ale problém byl v tom, že vědět že tam bude někdo fotit, najdem na to lepší místo....
Bylo to tam nahňácaný a pořád se držet tak abych nevlezla do záběru to mi trochu vadilo....

Sraz byl super... A další bude ještě víc!

7 Quiquilla Quiquilla | Web | 12. prosince 2010 v 14:49 | Reagovat

Sraz byl moc fajn, jen lidí tam bylo vážně hodně a některé jsem ani nestihla oslovit. K tomu ale doufám bude ještě hodně příležitostí :)
Jen je pro mě záhadou, jaktože mě někteří lidé poznali, i když mě nikdy neviděli :D Mám tak málo fotek a lidi, co mě znají, říkají, že si na nich moc podobná nejsem, takže zvláštní :))
A k časopisu:
O tom jsme se spolu bavily, nějaké výhrady k němu mám, ale z většiny se mi moc líbil a jsem ráda, že se s tím konečně zase začlo. Nevím, kdo dělal ten časopis, co vycházel předtím, ale ten se mi vůbec nelíbil, zato tenhle jsem si přečetla skoro celý a opravdu se mi líbil :)
Co se mi nelíbilo, bylo především to, že články nemají pořádný titulek. Když jsem časopisem listovala poprvé, některé články mi splývaly dohromady a mátlo mě to - vím, že tohle je věc, co komentovalo hodně lidí, proto to zmiňuju i tady. A stejně jako Myře mi přišel takový "chudý". Opravdu, Ketmarko, dupni si a dokopej autory k tomu, ať ti pošlou článek včas, nikdy není dobré, dávat něco dohromady na poslední chvilku :)
A z pozitiv, moc se mi líbí nápad na to představení jednotlivých stylů z hlediska všech ročních období, do toho článku jsem se opravdu začetla :)
A celkově se mi obsah časopisu z většiny líbil. Podporuju, aby recepty v časopise pokračovaly, ráda peču a myslím, že nejsem sama. Přestavení obchůdku slečny Lyrel bylo taky moc zajímavé, líbí se mi i nápad "Pět otázek pro...", prostě pozitiva převyšují :)
V každém případě, mám hned několik nápadů na vylepšení (tedy doufám, že to povede ke zlepšení a ne naopak :)), něco jsem už zmiňovala na srazu, takže pokud bych dostala tu příležitost, ráda bych se na časopise podílela :)
Na fotky se těším, i když je mi jasný, jak tam zase budu vypadat. No, alespoň se zasměju :D
A pan fotograf mi přišel taky takový zvláštní, ale působil na mě, že tomu rozumí, tak doufám, že fotky budou super :)

8 Kůzle Kůzle | 12. prosince 2010 v 15:12 | Reagovat

[7]: A tebe jsem chtěla poznat.. viděly jsem se nebo ne?XD
Jak jsem psala už JAm - kritiku určitě,protože je to věc,která lidi žene dál. A kor když se ještě přidají nápady,potom je nejvíce obohacujicí.
Ale to jsem nemluvila ani o Tobě a ani o Myře. Mluvila jsem o kritice typu : ,,No to je trapný, to je hnus.."
A jak holky píšou, chtělo by to nějakej masivní bič xD

9 Mitsuki Mitsuki | 12. prosince 2010 v 16:04 | Reagovat

Mi nahodou pan fotograf prisel jako sympatak :) Venoval se foceni a vypadal, ze to bere vazne. Chvili jsem se s nim i bavila a byl v pohode. Ze z nas byl zaskoceny, to se mu vubec nedivim. Ja jsem taky v prvnich vterinach chtela utect, kdyz jsem videla tu hordu lidi :D

10 YorumiAkihime YorumiAkihime | 12. prosince 2010 v 16:41 | Reagovat

Bála jsem se hodně a měla vážné zaječí úmysly, ale jsem ráda, že jsem nakonec přišla - sraz byl až překvapivě příjemný :) Moc děkuju Ketmaře za uspořádání a mé díky patří také všem slečnám, které mi během večera dělaly společnost a osobě, která upekla ty báječné muffiny :) A fotograf, mno, byla jsem z něj naprosto vystresovaná, ale za to on nemůže :)

11 Ještěrka Ještěrka | 12. prosince 2010 v 22:45 | Reagovat

Ketmaro, co se časopisu týče: Asi jsme při stálé snaze o vypíchnutí toho, co by se dalo zlepšit, zapomněly dodat, že to neznamená, že považujeme časopis za špatný. Je to první číslo, ty i Hozzy jste zmiňovali, že se některé věci nepovedly... tak jsme se snažily rozebrat, jak můžete pro příště zajistit ještě lepší "fanservis" ;)

Vyloženě negativní komentáře a la "To je hrozná blbost, tenhle časopis." jsem tedy já osobně nezaslechla, jestli byly, je to hloupé a krátkozraké, a nenech se tím odradit. Jak si tu můžeš přečíst, nadšené čtenáře si našel.

12 lyra-chan lyra-chan | Web | 13. prosince 2010 v 1:26 | Reagovat

K srazu: Moc som si ho uzila, myslim, ze bol dokonaly.. *_*Uz dlho som sa necitila na nejakom sraze tak fajn.. :)Brala by som ho aj castejsie nez raz za rok.. :D

Ketmarke: Si skvela organizatorka... obdivujem ta.. ;) A ku klaviru.... Nemas zac dakovat..XD Ja dakujem, ze ste ma nezrusili po 5 minutach mojich pokusov..:D

K casopisu: Mne sa zda fajn... :3 Ja si ho precitala, precitala si ho uz aj moja mama XD (aano, poslala som jej odkaz a pacil sa jej.. :) ) Len tak dalej.. ;)

13 lyra-chan lyra-chan | Web | 13. prosince 2010 v 1:26 | Reagovat

Jo... a dodatok.... Fakt moc dakujem za darceky... boli uzasne... *_* Vsetky... :-*

14 Venea Venea | Web | 13. prosince 2010 v 13:29 | Reagovat

Taky děkuji za sraz a za jeho organizování, měla jsem se krásně i když jsem chvílema myslela, že mi upadnou kolena a že puknu kvůli předávkování cukrovím xD
K organizaci mám jedinou výtku a to tu, že jsi se nám stále dokola omlouvala, za něco za co jsi nemohla. *pat pat*
Krásně jsem si popovídala i když jsem s novými lolitkami mluvila dohromady tak jednu hodinu celého času, co jsme tam seděli. Ráda jsem ale viděla i své kamarádky, které mám možnost vidět jen jednou za čas zvláště pokud jsou z Brna xD
Ještě chci podotknout, že ta moje lolitka sice měla světelný meč a Darth Vadera a TIE-fighter ve vlasech ale měla taky elfí uši, Jeden prsten, a na sukni print se Star Gate xD kromě toho ještě měla tričko s Batmanem a notebook a konzoli v kapse... já jí pro sebe zvala geek lolitkou xD Snad mi ho letos naskenuješ abych si ho mohla vystavit na devu xD

K časopisu: Obecně myslím, že je to fajn nápad. Nemám moc co vytýkat jen mi nesedí některé styly autorů a rozebírání stylů mi přijde zbytečné ale pro nováčky to může být na druhou stranu přínosné. Taky povídka od Dani se nedá číst jen tak na to musí mít člověk to správné rozpoložení ale to není výtka to je jen konstatování reality. Moc fajn mi přijde rubrika pět otázek na a jsem zvědavá kdo tam bude příště, taky je hezký nápad lolitky určitého kraje, představení obchůdku a vaření nebo stalkerské náhlédnutí do pokoje xD
Když budeš chtít klidně se na mě obrať pokud bys chtěla pomoci nebo něčím připět... víš že můžeš :3 (a nebude mě to obtěžovat xD)

15 Dasty Harst Dasty Harst | 14. prosince 2010 v 22:43 | Reagovat

Mě se sraz jako takový libil moc. Bylo to dobře organizačně naplánované i přes neschody s čajovníkem. Určitě příští rok dorazím znovu.
K časopisu se vyjadřovat nebudu, neb jsem tam již nebyla, když došlo na vyhlašování soutěže, takže nic.
Jedinné co mně trošku mrzelo byl fakt, že jsem se tam moc nikým neseznámila. Jsem ráda, že jsem poznala Century Child a Marky, pár lidí z blogů a tak, ale ti stejně netušili kdo jsem..... Víš, příště by mne třeba potěšilo i to, kdybychom si v té čajovně sedli, představili se, řekli si, jak dlouho se lolitě věnujeme, odkud jsme, něco o módě a tak.... ty skupinky mi nedělali dobře... asi tak. Ale jinak váhrady nemám, myslím, že se sraz povedl :)

16 Alfred Alfred | 14. prosince 2010 v 23:41 | Reagovat

[15]:Tohle zní jako velmi dobrý nápad !!!

17 Kůzle Kůzle | 15. prosince 2010 v 11:28 | Reagovat

[15]: Ano ano..jako na workshopu na Advíku. Bohužel jsem se taky neseznámila s moc lidma (spíše se ke mě hlásili jen ti,kteří jsem znala),ale na druhou stranu myslím,, že tohle se děje na každém srazu.

A Tebe jsem moc ráda poznala xD

18 Dasty Harst Dasty Harst | 15. prosince 2010 v 18:10 | Reagovat

[17]: Tak jsem ráda, že to tu nepíšu zbytečně, neboť si myslím, že s tímhle má problém víc lidí. Bylo hezké vidět jak se radujete a rozbalujete si dárečky, ale člověk neznalý a nezasvěcený, jako já z toho moc nemá :) Většina lidí se mezi sebou znala a normálně komunikovali,avšak mi nováčci, kteří možná stojíme maličko stranou se do hovorů moc nezapojíme. Tím nechci říct, že jsem ze srazu zklamaná, to vůbec ne.  Samozřejmě jsem všechny moc ráda viděla. Anasis a Kůzle, mno taky holky, vy ste mně naprosto dostali XD... hrozně ráda sem vás poznala a vím, že bych si s Vámi rozumněla, to samé Katmara, a to rozhodně s více lidmi, kdybych měla možnost je poznat.
Tohle je prostě můj suběktivní názor, a někdo ho brát nemusí, ale doufám, že je to dobrý postřeh a může se ujmout do budoucna. Ještě jednou díky... a souhlasím s Alfrédem : "zní to jako dobrý nápad" :)

19 kk kk | 15. prosince 2010 v 18:27 | Reagovat

sraz byl awesomní, jako ostatně vždycky! Ještě že tě máme, Ket ♥
A k časopisu: líbil se mi, až na jeden konkrétní článek (ale na druhou stranu jsme se nad ním celkem pobavily.. za případnou netaktnost se omlouvám).
Budu ráda, když se bude dál vydávat a ráda přispěju. Že v něm občas bude blbý článek, není chyba časopisu, ale konkrétního námětu a pojetí. Keep on good work!

20 JAm JAm | 15. prosince 2010 v 20:26 | Reagovat

Tak pokud by s nápadem na seznamovací začátek Ketmara souhlasila..já (s wel) se klidně ujmu vedení tohoto "workshopu" na seznámení.... Už s tím máme menší praxi:D

21 Japan Rose Japan Rose | Web | 15. prosince 2010 v 21:08 | Reagovat

[18]: No, předtím to ještě šlo tak, že se všichni seznámili při tom čekání na zbytek, ale je fakt, že v tomhle počtu už to vůbec nejde. Omlouvám se a pokusím se to do budoucna vylepšit, je fakt, že byla spousta věcí, co se nestihla, chtěla jsem nás nějak hromadně vyfotit v čajovně a ještě něco říct, ale když on nastal tak strašnej zmatek, když jsme se tam všichni nahrnuli... o.O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama