Říjen 2011

Vánoční sraz vol. 4 - hlasování o termínu

26. října 2011 v 20:23 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Konec října se blíží bleskovou rychlostí, a tak je nejvyšší čas začít řešit Vánoční sraz! Nejdříve bych potřebovala zjistit, kolik lidí se tak chystá, pak bych potřebovala vědět, které datum by se vám hodilo nejvíce.

Na výber je poslední víkend v listopadu, nebo první víkend v prosinci, tedy 26. listopadu, nebo 3. prosince!

Datum, které by vám vyhovovalo více, napište do komentářů, pokud vám vyhovují obě data, napište to také, potřebuju vědět, kolik lidí se chystá přijít. Pokud víte o někom, kdo se pod článek nenapsal, že chce přijít, ale víte o něm, že určitě přijít chce, připište ho prosím také! Pokud máte jakékoliv připomínky, návrhy, nápady na dobrou čajovnu, kam se vejde hodně lidí, připište je také. Rozšiřte proísím tuto informaci dále, děkuju :)

Matsuri 2.10. 2011

3. října 2011 v 22:42 | Japan Rose |  Akce
Stejně jako minulý rok jsem se vydala na slavnost japonského jídla... eh, vlastně pardon, na japonské oslavy matsuri (já vím, tautologie, ale co se dá dělat :-D), které se nesou hlavně ve znamení jídla :-D Tedy byla jsem poučena, že aki matsuri jsou slavnostmi podzimu, ale upřímně, je to hlavně o jídle (třikrát slovo "jídlo" v jednom odstavci, hrůza, zabte mě za mou stylistiku, ale je vidět, na co myslím :-D).
Vždycky tam potkám spoustu lolitek nebo alespoň harajuku, na které jinak na akcích nenatrefím a ani letošek nebyl výjimkou.
Na slavnost jsem se vydala s Ještěrkou (se kterou jsme předtím pekly halloweenské sušenky (více v další Poisoned Alice :-p), Akirou a Honzou, což je přítel lolitky Len.
Akce byla v areálu Markéta a zastávka, na které jsme měly vystupovat, se jmenovala Pod Markétou, což samozřejmě nezůstalo bez vipných připomínek, jelikož, což možná všichni nevíte, vaše drahá Ketmara se vlastním jménem jmenuje Markéta.
Minulý rok se nesl ve znamení čekání ve frontách a tato tradice zůstala i letos zachována. Ovšem s tím"bonusem", že bylo příšerné vedro (s čímž samozřejmě nikdo moc nepočítal) a když na sobě máte černou sukni, triko i silonky a praží do vás slunce, není to moc příjemné. Ale frontu na mořské příšerky v knedlířcích jsme i vystály!
Na akci jsme ještě potkaly Taurwen, Maxé, JAm, Elizabethu, Velena, Arii a Lyru. Ale nezdrželi (musí tam být měkké i, protože v naší skupince byl přece i jeden muž :)) jsme se tam dlouho, protože po snězení všech dobrot jsme tam už moc neměli co dělat, sedět na zemi pod stanem, kde byl stín, se nám nechtělo a tak jsme si šli sednout do opodál stojící hospody. Vznikla tam spousta vtipných fotek, jak uvidíte níže :-D
Hospoda se nám nějak protáhla a to jsme se všichni drželi toho jednoho svého piva! Při odchodu jsme nabrali ještě Myru, Mitsuki a její doprovod a pár dalších lidí (a potkala jsem Munamu!) a rozhodli se, že nafotíme fotky k dalšímu článku (focení ve Hvězdě) a tak proběhlo ultrarychlé minifocení jehož výsledek uvidíte v časopise asi za dva týdny :)
A následují FOTKY! (a pod perexem dokonce jedna fotka Ketmary)