Několik postřehů z Advíku 2012

4. srpna 2012 v 10:59 | Japan Rose |  Akce
Zjišťuju, že od mého oblíbeného ročníku 2010, kterého jsem se účastnila také jako fotografka, trávím na Advíku čím dál méně času. Minulý rok jsem byla prakticky na jediné přednášce (krom těch, které jsem přednášela) - na přednášce Riwy Nerony o korzetech - a zbytek času jsem trávila venku (vevnitř to kvůli přeplněným prostorám opravdu nešlo) konverzací se slečnami, které tak často nevídám, protože jsou z daleka a přijíždějí jen na takovéto akce. No, letošní Advík jsem nebyla na ŽÁDNÉ přednášce (opět krom těch, které jsem přednášela, což byla letos naštěstí jen jedna, oproti těm třem minulý rok) a navíc jsem čas strávený na samotné akci zkrouhla skoro na minimum - byla jsem tam jen asi tři hodiny v pátek a deset hodin v sobotu (ale to jenom proto, že byl od devíti nácvik na lolita přehlídku a já tam tedy musela být takhle brzo). Takže si opravdu netroufám psát nějaký report, bude to jen několik postřehů a fotek, za které děkuju Ryuzakimu, protože já mám momentálně rozbitý foťák.


V pátek jsme měly se Shanou přednášku o Poisoned Alice. Moc se mi přednášku dělat nechtělo, protože mi přišlo, že je to takové nezajímavé téma a i minule nám tam nepřišlo moc lidí (a ti, co přišli, tam byli povětšinou omylem, protože to bylo ve špatné sekci). No, každopádně jsem vyhotovila přednášku a se Shanou jsme vytiskly a svázaly všechna doposud vydaná čísla (respektive Shana jich vytiskla většinu, já vlastně jen jedno). Takže naše obecenstvo - Ještěrka, jedna slovenská lolitka, Len s Ryuzakim a jedna slečna, kterou jsem neznala :-D. Ne, příští rok už přednášku o časopise znova opravdu nedělám :-D.
Zbytek času jsme strávili povídáním si s onou slovenskou lolitkou Sysou (síbila do dalšího čísla PA článek o slovenské lolita komunitě, yay!), Len, Ryuzakim, Ještěrkou a lidma, kteří se k nám chvílemi připojovali - Elizabethou, JAm, Kůzletem, Shanou, Mitsuki... Taky jsem omrkla stánky s anime věcma na prodej a několik věcí si koupila, ale většina z nich byla mimo mé finanční možnosti xD.
Tady je jedna společná fotka z prvního dne, zleva - Sysa, Ještěrka, já, Mitsuki, Len, Kůzle.


Druhý den byla lolita přehlídka, a tak jsme musely být všechny už před devátou nastoupené v hlavním sále, abychom si mohly vše nacvičit. Bohužel byly nějaké problémy s organizací a my se na podium dostaly až mnohem později. "Překvapivě" to ovšem nikoho nezajímalo, takže nám bylo řečeno, že musíme končit v předepsaných 9:30, a orgové byli opravdu HODNĚ nepříjemní, i když jsme jim říkali, že nás sem pustili pozdě a že potřebujeme opravdu jen chviličku navíc. Jde o to, že jsme to tentokrát chtěly pojmout trochu "živěji". Ve finále dopadlo tak, jak to dopadlo, na generálce nám bylo řečeno, ať si připravíme nějaké kraťoučké číslo, všechno se sjelo neskutečně rychle... Takže není divu, že pak i přehlídka trvala okolo nějakých dvaceti minut. Navíc jsme se nedomluvily moc dobře a jelikož nebyl čas vše zkoušet, některé z nás opravdu netušily, co se bude dít, takže například my s Reinou jsme předvedly, co jsme si vymyslely, a myslely jsme, že nás do toho Shana bude představovat, ovšem ta nás začala představovat AŽ POTÉ, co jsme skončily, takže zbytek času jsme tam jen stály jak trubky :-D. Škoda, kdyby šel člověk sám, nějak by to asi zakamufloval, ale jelikož jsme byly dvě, vypadalo by to asi dost hloupě, kdybychom se tam ještě začaly nějak domlouvat. No a tréma udělá taky svoje. Obecně se mi celý nápad líbil, sweet lolitka rozhazovala bonbony, army lolita salutovala, ale příště by to OPRAVDU chtělo mít více času, aby se vše stihlo alespoň jednou nanečisto projet. Minimálně pro nás stydlíny, kterým se pomalu zatmí před očima, když vyjdou před dav lidí, co je pozoruje. Ty sebevědomější znás ale předvedly dokonalá čísla, například KK a její ero lolita nebo slečna, co šla za country lolitu, opravdu se na video z přehlídky těším.Přiznám se, že absolutně netuším, co se dělo od lolita přehlídky až po lolita burzu. Asi jsme se jen tak poflakovali s Ještěrkou, Len a Ryuzakim, byli jsme navštívit Akiru na Chodově, povídali si, dodělávali věci na burzu (no dobře, ejdnotné číslo, protože jenom já jsem je dodělávala)... Lolita burza byla docela fajn, akorát oproti burzám z minulých let byl nápor "kupujících" nebo alespoň lidí, co se přišli podívat, opravdu malý, což ale mohlo být zapříčiněno i faktem, že celkově přišlo na Advík méně lidí než v minulých letech.Po burze jsme ještě chvilku zevlovali před Advíkem, vyfotili se s Batmanem, pozorovali cosplaye (měkké i u všeho, protože jsme sice byly samé dámy, nicméně jeden pán se mezi námi našel :-D).


Pár dalších postřehů:
  • Všechny cosplaye byly neskutečně promakané! (nebo alespoň všechny, co jsem viděla :-D)
  • Prodávali hambaté povlaky na polštář! (takové ty, jak je na nich polonahá anime slečna, co vypadá na osm)
  • V maid café/host clubu bylo neskutečně vedro a ice cafe, co nám tam přinesli, bylo pomalu jako normální kafe. Ale sušenka s lentilkama byla dobrá.
  • Nestihla jsem si jít udělat nehty do Nails tudia a vlastně jsem ani nikde na Advíku nenarazila na nápis, kde by tak mělo být. Tak třeba zase příště.
  • Viděla jsem tam nádhernou classic lolitu, kterou jsem ale neznala ani já, ani nikdo z lolitek, se kterýma jsem tam byla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama