Říjen 2012

Vánoční newbies friendly lolita sraz vol. 5 - hlasování o termínu

29. října 2012 v 21:36 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Rok uplynul bleskovou rychlostí a máme tu další pražský vánoční lolita sraz! Jedná se o pravidelné setkání lolit ze všech koutů republiky, které tento rok oslaví krásné páté výročí :).

S narůstajícím počtem lidí se trochu projevoval problém s místem, ale nebojte se, našli jsme vhodné místo, na které se budeme vejít, bude zajištěno jídlo, pití a po domluvě možná i přespání. Abychom ale mohli všechno domluvit, potřebujeme zjistit tu NEJDŮLEŽITĚJŠÍ věc, a to - kdy to všechno propukne?

Nabízí se tedy dvě data -

1. - sobota 1.12.

2. - sobota 8.12.

Poprosila bych všechny, aby v komentářích hlasovali pro datum, které jim bude více vyhovovat, případně kdyby jim vyhovovala obě data, aby alespoň napsali, že by se rádi zúčastnili, ať alespoň předběžně víme, s kolika lidma počítat.

ŠIŘTE TUTO INFORMACI DÁL! Nejlépe všem, o kterých víte, že by se rádi zúčastnili, ať pak třeba nejsme překvapení, že se přihlásí jenom deset lidí, nebo naopak 100 :-D.


Ketmařina hudební knihovnička III

18. října 2012 v 23:08 | Japan Rose |  O blogu a o mně
Tentokrát vám představím svoje oblíbené ruské písničky. A je mi jasné, že ne všichni z nich budete tak nadšení jako já, ale třeba vás zaujmou aspoň některé :)

1. Udo Dirkschneider - Udo je Němčour, který zpívá převážně anglicky, ale nazpíval i několik ruských písniček. Vy budete asi nejspíše znát Cry soldier cry (tu mimochodem má i v ruské verzi) nebo They want war. Písnička Train goes to russia je napůl anglicky, napůl rusky...


2. Ария - Aria - je ruská heavy metalová skupina, ale my ještě chvilku zůstaneme u Uda, který s ní nazpíval písničku
Штиль - je o lodi, která uvízne v bezvětří... A Rammsteini udělali na tuhle písničku úplně příšernou cover verzi...


3. Аркона - Arkona - je označovaná za pagan metalovou kapelu, protože kombinuje tradiční ruské folklórní nástroje s metalem (ať žije flétna a harmonika!) a i náměty jejich písniček se týkají staré Rusi a to ani nemluvím o tom, že zpívají nějak starorusky, takže obyčejný smrtelník jako já jim skoro nerozumí... Obzvláště zajímavá jsou jejich videa, kde většinou jejich zpěvačka pobíhá zabalená v nějakých kůžích lesem :-D.


Tady přidávám dvě písničky - ta první je taková rychlejší a v druhé s názvem Slavsia Rus je více patrná ta folklórní část a taky k ní je video :)


4. Любе - Ljube - ehm, tady toho asi bude více, protože se u nich nedokážu rozhodnout jen pro jednu písničku. Ljube je ruská skupina založená už v roce 1989 a kombinuje ve svých písních tradiční ruské melodie a nástroje a hlavně zpívá o Rusku, nejen o zemi, ale i o lidech. Písničky jsou buď o lásce, o kráse ruské země nebo o válce a jsou opravdu hodně různorodé - jednou se jedná o takovou spíše hospodskou odrhovačku s harmonikou a častými výkřiky "Hej! Hej!", jindy o pomalou baladu a vede u mě i rocková předělávka ruské hymny, která je prostě dokonalá :-D

Začneme něčím rychlejším a chytlavějším - Ша! Vždycky když tu písničku poslouchám, musím se u toho usmívat, obzvláště u té části se SSSR :-D.


První písnička, kterou jsem od nich slyšela. Opět se řadí k rychlejším a rockovějším.


Pomalá písnička, možná přilétají labutě... a možná stíhačky?


A tady je ta slibovaná vesnická odrhovačka :-D. Kdo by to byl řekl, že písnička o hrdinovi občanské války a tvůrci vlastní anarchistické republiky může být tak chytlavá. Na první poslech jsem si myslela, že se tam zpívá "zarja" jako úsvit a červánky... Ale "mrtví s kosami svrhli cara a nastal rudý úsvit..." bude znamenat něco úplně jiného :-D.


Tak ještě jedna pomalá, smutná, protiválečná... V dobré kvalitě byla jen verze s polskými titulkami...


A jak jinak bychom měli zakončit článek ruských písničkách, než ruskou hymnou! Nám sílu dává věrnost naší vlasti! No, díky téhle verzi umím ruskou hymnu nazpaměť, škoda, že ta naše je taková unylá :-D.