Ketmařina hudební knihovnička III

18. října 2012 v 23:08 | Japan Rose |  O blogu a o mně
Tentokrát vám představím svoje oblíbené ruské písničky. A je mi jasné, že ne všichni z nich budete tak nadšení jako já, ale třeba vás zaujmou aspoň některé :)

1. Udo Dirkschneider - Udo je Němčour, který zpívá převážně anglicky, ale nazpíval i několik ruských písniček. Vy budete asi nejspíše znát Cry soldier cry (tu mimochodem má i v ruské verzi) nebo They want war. Písnička Train goes to russia je napůl anglicky, napůl rusky...


2. Ария - Aria - je ruská heavy metalová skupina, ale my ještě chvilku zůstaneme u Uda, který s ní nazpíval písničku
Штиль - je o lodi, která uvízne v bezvětří... A Rammsteini udělali na tuhle písničku úplně příšernou cover verzi...


3. Аркона - Arkona - je označovaná za pagan metalovou kapelu, protože kombinuje tradiční ruské folklórní nástroje s metalem (ať žije flétna a harmonika!) a i náměty jejich písniček se týkají staré Rusi a to ani nemluvím o tom, že zpívají nějak starorusky, takže obyčejný smrtelník jako já jim skoro nerozumí... Obzvláště zajímavá jsou jejich videa, kde většinou jejich zpěvačka pobíhá zabalená v nějakých kůžích lesem :-D.


Tady přidávám dvě písničky - ta první je taková rychlejší a v druhé s názvem Slavsia Rus je více patrná ta folklórní část a taky k ní je video :)


4. Любе - Ljube - ehm, tady toho asi bude více, protože se u nich nedokážu rozhodnout jen pro jednu písničku. Ljube je ruská skupina založená už v roce 1989 a kombinuje ve svých písních tradiční ruské melodie a nástroje a hlavně zpívá o Rusku, nejen o zemi, ale i o lidech. Písničky jsou buď o lásce, o kráse ruské země nebo o válce a jsou opravdu hodně různorodé - jednou se jedná o takovou spíše hospodskou odrhovačku s harmonikou a častými výkřiky "Hej! Hej!", jindy o pomalou baladu a vede u mě i rocková předělávka ruské hymny, která je prostě dokonalá :-D

Začneme něčím rychlejším a chytlavějším - Ша! Vždycky když tu písničku poslouchám, musím se u toho usmívat, obzvláště u té části se SSSR :-D.


První písnička, kterou jsem od nich slyšela. Opět se řadí k rychlejším a rockovějším.


Pomalá písnička, možná přilétají labutě... a možná stíhačky?


A tady je ta slibovaná vesnická odrhovačka :-D. Kdo by to byl řekl, že písnička o hrdinovi občanské války a tvůrci vlastní anarchistické republiky může být tak chytlavá. Na první poslech jsem si myslela, že se tam zpívá "zarja" jako úsvit a červánky... Ale "mrtví s kosami svrhli cara a nastal rudý úsvit..." bude znamenat něco úplně jiného :-D.


Tak ještě jedna pomalá, smutná, protiválečná... V dobré kvalitě byla jen verze s polskými titulkami...


A jak jinak bychom měli zakončit článek ruských písničkách, než ruskou hymnou! Nám sílu dává věrnost naší vlasti! No, díky téhle verzi umím ruskou hymnu nazpaměť, škoda, že ta naše je taková unylá :-D.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama