Prosinec 2013

Fotografie ze šestého vánočního srazu od Grestema

18. prosince 2013 v 1:10 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky
Výběr fotografií od Grestema :). Všechny (použitelné) pak budou uploadované někam do veřejného alba, na Rajče nebo tak, hodím sem pak odkaz, zatím jsem každému vybrala nějaké reprezentativní fotky, na fotky bloomersek některých slečen z pokročilejších částí večera si tedy ještě budete muset počkat :-D

Report z šestého vánočního lolita srazu

14. prosince 2013 v 23:20 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky
Tak za sebou máme už šestý ročník vánočního lolita srazu, který se letos opět konal v pražské kavárně Knoflík.
Měly jsme pro sebe dvě prostorné místnosti - jednu, ve které se nacházely stánky českých lolita značek, a druhou, kde probíhalo neorganiziované a chvílemi i organizované veselí.
Po příchodu většiny účastníků jsem sraz zahájila menším "proslovem" a hrála se "seznamovací hra". Každý účastník srazu musel říct své jméno, něco málo o sobě a poté zodpovědět otázku na kartičce, kterou si vylosoval. Následovala hudební vložka, kterou si na starost vzala talentovaná Melody, Akeshi a jejich kamarád, jehož jméno jsem nestihla pochytit.
Venku zuřivě fotil Grestem ve svém provizorním fotostudiu, jedlo, pilo a kecalo se ostošest. Na hromadnou fotku jsme se nějakým záhadným způsobem všichni poskládali, i když je škoda, že na ní chybí asi tři lidé, kteří přišli později.
Do kreslicí soutěže věnovala Pierette tři balíčky, které si odnesly Ophelia, Veni a JAm za ztvárnění českých lolitek.

A teď nějaké postřehy:
- je zajímavou shodou náhod, že na Lucy vyšla kartička s otázkou, co si myslí o trash loli fenoménu :-D
- Lyrel zažila, jak se cítí obilí po náletu kobylek, kdy u jejího stánku pár minut po otevření nebylo vůbec k hnutí. A parůžky jsou moje!
- Classy Lady, Madame Muffin a Sleeping Beauty přinesly spoustu lolita oblečení, JAm, Kameko a Ještěrka představily obrovské kolekce šperků :)
- na sraze byl k dostání první český tištěný lolita kalendář :)
- když na hromadné fotce ležíte a na konci se masa lolitek rozhodne na vás naskákat, připadáte si jako alpinista zavalený lavinou :-D
- přestože všichni strašili, jak přijde málo lidí, protože je několik vánočních srazů najednou, byla nás hromada!
- z představování lolitek i z vystoupení Melody jsem pořídila několik videí, tak se můžete těšit (nebo děsit) :-D
- na sraze se vyskytl i překvapivě vysoký počet gentlemanů! A překvapivě vysoký počet zasnoubených či už sezdaných párů :)
- oblíbenou večerní pochoutkou se stalo tzv. "opilé želé" :-D
- na pytlích, na kterých se dalo v kavárně sedět, se překvapivě dobře spí :-D
- kolem osmé hodiny už se sice většina osazenstva rozprchla, o to intenzivnější však byl celý zbytek srazu :)
- mnohokrát děkuju JAm a jejímu kolektivu pomocníků za organizaci prodeje a rozmístění, bez vás by to nešlo holky <3 !
- určitě si ještě na něco vzpomenu, ale prozatím je to vše, podělte se i vy o své zážitky v komentářích!

Fotky od Grestema hodím na blog co nejdříve, zatím SKUPINOVKAAAAAA!


A jak že vypadá onen slibovaný lolita kalendář :) ? Černá kroužková vazba se zavěšením na zeď, třináct barevných listů. K dostání bude v olomouckém obchůdku Pierette, přes stránky Porcelaindoll nebo jej pražským lolitkám mohu předat já :). Cena je 220kč. Můžete si o něj psát do komentářů, na email či na Facebooku :)
No a zbytek fotek vás čeká v kalendáři :)

Vánoční sraz - poslední info

13. prosince 2013 v 18:32 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Zdravím!

Poslední info ohledně zítřejšího srazu :)

Adresa podniku je Na Hrázi 17, odkaz na mapu zde http://mapy.cz/s/5M3k . Snadný návod, jak se tam dostanete (pokud přijdete později) - Ve chvíli, kdy jedete metrem na Palmovku ze směru Anděl, vystupte východem PO SMĚRU jízdy metra a u trafiky se dejte do leva. Půjdete takovou dlouhou chodbou až na konec, kde vyjdete na ulici a dáte se opět do leva. Hned za rohem už pak uvidíte kavárnu.

Hromadný sraz není, po zkušenostech z minula vím, že to nemá cenu, protože kavárna je opravdu hned za rohem po východu z metra :)

Oficiální začátek srazu je ve 12:00, kdy vás budeme čekat už v kavárně. Pokud jedete více z daleka a vlak vám jede tak, že na sraze budete dříve, můžete se stavit už dříve, ale nechoďte prosím před půl dvanáctou :).

Program + novinky

12. prosince 2013 v 13:03 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Zdravím!

Tak se nám to blíží a je na čase odtajnit program a překvapení, co jsme si pro vás letos přichystaly! Budu velmi ráda za jekoukoliv zpětnou vazbu, takže se vyjadřujte do komentářů, případně mi piště na email, Facebook, ask, prostě jak vám to vyhovuje :)

PROGRAM

12:00 - Začátek srazu
12:30 - Úvodní řeč, představení kreslicí soutěže, seznamovací hra (ano, budete se seznamovat a VŠICHNI :-p Takže si možná už teď začněte vymýšlet, co na sebe krátce prozradíte, minimálně přezdívku a odkud jste :-p)
13:30 - hudební vložka - recitál 2-3 skladby
14:30 - hudební vložka s překvapením :)
15:00 - hromadné focení před Knoflíkem
16:00 - vyhlášení kreslící soutěže

Po zbytek času je volná zábava :)

Ceny věnovala do kreslicí soutěže značka Porcelaindoll www.porcelaindoll.cz :)

OBČERSTVENÍ

Speciálně na sraz bylo napečeno a objednáno toto občerstvení :)
- jablkový dort na piškotu
- tvarohový cheesecake
- čokoládový dort s marcipánem
- Marlenka classic a Marlenka citronova
- švestkový koláč s drobenkou
- slaný závin: mozzarella s rajcaty a spenát s nivou budou též želatinové alkoholové bonbony (tzv. opilé želé )
- sypané čaje: mléčný oolong turquoise, černý (gruzie), jasmín (bai mao huo), jahodový se smetanou, bílý s pomerančem (Pai Mu Tan) a Nugátový mls(ovocný)
Sypaný do konvicky bude za 55 Kc jednotna cena, zakusky se pohybuji od 30-40 Kc

PŘEKVAPENÍ

Vím, že díky přiznání a tomu, kolik lidí o tom ví, už to tak úplně překvapení nebude, ale zdárně se mi podařilo dokončit a nechat natisknout lolita kalendář pro rok 2014, který se na sraze bude prodávat :) Můžete se v něm těšit na české lolitky z různých koutů republiky, objeví se tam například Venea Glorthiel, Pierette, Melody, Cherri, Vrána a další :) Nemůžete-li se na sraz distavit, můžete říct někomu z vašeho města, ať vám kalendář přiveze, bude to jednodušší než ho pak posílat poštou :-D Jinak od příštího týdne budou kalendáře k zakoupení i v kamenné prodejně Porcelaindoll v Olomouci :)


A ukázka toho, jak kalendář vypadá vevnitř :)


Značky prodávající na Vánočním srazu

1. prosince 2013 v 18:31 | Japan Rose |  Prosincový sraz - organizace
Zdravím, tak se nám sraz blíží! Rozhodla jsem se vám představit značky, jejichž výrobky si budete moc na sraze zakoupit :)

CLASSY LADY

Malé umělecké krejčovství, zaměřené nejen na Lolita módu. Ovládáme malbu airbrushem i tradiční ruční výšivku a šitou krajku. Dbáme hlavně na originalitu, kvalitu a vstřícný přístup k zákazníkům. Nabízíme jak naše autorské návrhy, tak se nebráníme ani zakázkám.
https://www.facebook.com/pages/Classy-Lady-cz/109190242520101
Na sraze budou k zakoupení sukně, bolerka, JSK a halenky.
Výrobky na fotkách níže se na sraze určitě objeví.EMERALD DREAM

Emerald Dream je značka inspirovaná vedle lolity také styly jako je steampunk a gothic. Takže nic starobylého a elegantního, ale ani hravého a roztomilého, jí není cizí. Na vánočním srazu se můžete těšit na šaty, sukně, tašky, bombarďáčky, doplňky a především šperky z její dílny. Bude-li zájem, můžeme se na místě domluvit i na budoucí tvorbě přesně podle Vašeho přání. Na sraze budou k prodeji 2-3 šaty, 2-4 sukně, bombarďáky a nějaké doplňky.
Ukázky tvorby:

SLEEPING BEAUTY

Sleeping-beauty je projekt, který vznikl před více než dvěma lety jako vyústění mého amatérského šicího snažení. Jak již název samotný napovídá, jedná se o ženské, nebo chcete-li dívčí šaty inspirované především historickou módou, pohádkami a v neposlední řadě japonským módním stylem jménem lolita. Kromě oděvů se rovněž věnuji výrobě textilních a bižuterních doplňků, které budou letos tvořit hlavní obsah mého malého stánku.

Ukázka tvorby:

MADAME MUFFIN

Madame Muffin je oděvní značka zaměřující se převážně na lolitu a tu a tam zabrousí i do vod plesových šatů či historických kostýmů. V posledních několika měsících se zaměřila na hledání dodavatelů kvalitních českých látek. A protože takového dodavatele našla bude Vám, ve spolupráci s šikovnými slovenskými i českými umělkyněmi, na Vánočním sraze moci exkluzivně předvést novou kolekci šatů a sukní ze své dílny. Budete se moci těšit na luxusní podšité modely v originálním designu, ve dvou barevných provedeních. Dále pro Vás nachystáme objemné organzové spodničky, celoroční bloomers i bloomers v zimní úpravě a mnoho dalších výrobků k zakoupení.
Ukázky tvorby:EPITAPH CLOTHING

Epitaph clothing je značka prodávající oblečení inspirované styly Gothic, Lolita a Punk. Najdete zde sukně, přívěsky, headdressy, prstýnky a mnoho dalšího. Všechny výrobky jsou ručně dělané s láskou a péčí.
Přinesu hlavně mašle, prstýnky, řetízky a možná pár sukní hlavně v gothic a punk stylu ale i pár sweet kousků
Ukázka tvorby:CARMILA


Carmila je značka zabývající se tvorbou autorských steampunkových šperků převážně ze starožitných mosazných součástí hodin a budíků. Inspiračními zdroji je nejen historie - 18. a 19. Stol. ale i gothic a lolita styly a mori/dolly kei.

Novinkou je odnož Welby´s Yarn, která je specializována na tvorbu návleků na ruce a nohy a nákrčníků.
Ukázka tvorby:

LYREL
Lyrel dělá cetky, tretky a oblečky na panenky. K mání jsou okrašlovací zbytečnosti, dekorativní kousky a maličkosti pro radost.


Upřímně doufám, že jsem nezapomněla na nikoho z těch, kdož mi představení svých značek posílali. Pokud se tak stalo, velmi se omlouvám, ozvěte se mi a já vás do článku doplním hned nahoru. Ještě by měla Etsu přinést nějaké výrobky své značky Rose Rhapsody (zmiňovala se v přihlášce), bohužel mi neposlala ohledně své značky jakékoliv informace a já ani netuším, co vyrábí.