Prosinec 2014

Report ze sedmého Vánočního lolita srazu v Praze

7. prosince 2014 v 13:08 | Japan Rose |  Vánoční sraz - reporty a fotky

Skoro se mi nechce věřit, že píšu report z Vánočního lolita srazu v Praze už posedmé. Letos nastala jedna velká změna, už jsem sraz neorganizovala, protože jsem na to neměla čas, místo toho se zjevila celá skupinka šikovných a pilných organizátorů a spoluorganizátorů.

Sraz se konal v cukrárně Cukrkandl na Žižkově. Hned na začátek musím říct, že podle mě jsou to dost dobré prostory, dvě patra, několik místností a hodně prostoru. Bohužel ale týden před srazem nastala dost nemilá událost, se kterou se bohužel nedalo dost dobře dopředu počítat - změna majitele kavárny. Ačkoliv bylo vše pečlivě do nejmenšího detailu naplánováno s předchozím vedením, noví majitelé se bohužel od toho předchozího moc o sraze nedozvěděli, nevěděli, na čem byly organizátoři domluvení, a tak se začátek srazu nesl v trochu hektickém duchu, kdy se musela místnost, která měla být volná, na rychlo vyklízet a lidi, kteří měli přijít už někdy po poledni přišli až na poslední chvíli.

Přesto se vše silou a pomocí několika milých lidí podařilo do třetí hodiny odpolední urovnat, a mohla tak začít módní přehlídka. Nutno říct, že v prostorách cukrárny už se několik přehlídek konalo a i když jsem žádnou z nich neviděla, věřila jsem, že to může vyjít. Nakonec jsem slyšela nějaké připomínky, že někteří lidé v dolní místnosti moc dobře na předváděné modely neviděli, což byla škoda, na druhou stranu spousta z nich se na přehlídku shromáždila v jedné místnosti, i když ta místnost vedle byla prakticky prázdná a seděly tam jen dvě slečny u stolečku, takže kdyby se několik lidí přesunulo na těch asi deset minut tam (nemám vůbec představu, jak dlouho tak mohla přehlídka trvat, jelikož jsem byla jednou z předvádějících a myslela jsem úplně na jiné věci), určitě by viděli mnohem lépe.
V horní části kavárny byla zvlášť místnost pro stánky. Své výrobky tu předvádělo několik značek, oblečení i dopl%nky, a kromě ručně šitých sukní se zde objevilo i pár brandových kousků

Grestem přinesl na sraz svou fototechniku a na jednom místě zřídil foticí koutek, kde se střídal s dalším fotografem (a jeden fotograf tam ještěpobíhal a fotil lidi na sraze :) ), takže vše je jistě pečlivě zdokumentováno :).

Jinak jakožto "vánoční skřítek" (Ho ho ho čepice, modří již vědí) jsem měla na starosti roznášení dárků z Vánoční víly, což se nakonec ukázalo trochu jako oříšek, protože jednu skupinku slečen jsem neznala, naštěstí když se člověk ptá, spoustu věcí se dozví, takže nakonec se všechny dárky zdárně rozdaly a snad byl každý se svým překvapením spokojený!

V šest hodin se podle programu měla losovat tombola a vyhlásit soutěže... Přiznám se, že jsem se nedívala na čas, tak nevím, jestli to bylo přesně v šest, každopádně tombola se vyhlašovala a výherců bylo hodně, až prý byly slyšet hlasy, jako že "...je to jenom zábavná forma, jak každému rozdat mýdlo." :-D Samozřejmě kromě ručně dělaných mýdel byly ceny i jiné :). Po tombole se ještě vyhlašovaly výsledky soutěží o nejlepší curkoví a outfit.

To byl poslední bod programu :). Kdo chtěl, mohl zůstat, kdo chtěl, mohl se přesunout. "Afterparty" probíhala naproti v "keltské" hospodě Kelt Mek s obřími hamburgery :-D

Tak doufám, že nasdílíte své pozitivní i negativní postřehy i sem a ne případně jenom na Zpovědnici :-D.


Setkání před Vánočním srazem

3. prosince 2014 v 10:38 | Clarissa |  Prosincový sraz - organizace
Pozor, pozor! Předsrazové setkání se bude konat v 13:20 před Muzeem hlavního města Prahy na Florenci. Tento meeting point (na mapce označený zeleně) je v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží Florenc a zároveň zastávky, ze které odjíždí autobus do cukrárny (červený balonek).
Odjezd na místo je naplánovaný tak, aby měli všichni hosté dostatek času se před začátkem programu pohodlně usadit a objednat si, takže doporučuji dorazit na sraz včas. Na opozdilce samozřejmě rádi počkáme, ale zahájení programu začíná ve 14:00 a vzhledem k celkovému harmonogramu by nebylo příliš praktické jej posouvat.
Kdo by se na místo setkání dostavil později a zjistil, že skupinka je již pryč, ze zastávky po pravé straně (směrem od muzea) odjíždí hned tři autobusy: č. 207, 133 a 175 na stanici U Památníku. Je to jen jedna zastávka, takže není problém dojít z Florence i pěšky, ale autobus je přece jen jistější. Cukrkandl se potom nachází ihned naproti autobusové zastávky a akce bude vně cukrárny jasně označena cedulí, takže ji jistě nepřehlédnete.
Zavčasu ještě rozešlu všem účastníkům kontaktní telefon, na který bude možné obracet se s dotazy na cestu nebo s čímkoliv jiným.
Již teď se na Vás moc těšíme!


Značky zastoupené na letošním srazu

3. prosince 2014 v 10:25 | Clarissa |  Prosincový sraz - organizace
Stejně jako v předchozích letech, bude i letos na Vánočním srazu zastoupeno hned několik předních lolita značek se svými výrobky. A na koho se můžete těšit?


Porcelain Doll
www.porcelaindoll.cz
Gothic & Lolita móda inspirovaná pohádkami a rokokem. V nabídce máme jak oděvy, tak i rozličné doplňky - ozdoby do vlasů, podkolenky s krajkou, obojky i jiné šperky. Naši prodejnu najdete ve Ztracené ulici starodávného města Olomouc.
Sleeping Beauty
https://www.facebook.com/pa…/Sleeping-beauty/285751211535661
Šaty, oděvní doplňky a bižuterie inspirované historií, pohádkovými příběhy a módním stylem Lolita. Každý kus je originál.Classy Lady
https://www.facebook.com/pag…/Classy-Lady-cz/109190242520101
Malé umělecké krejčovství, zaměřené nejen na Lolita módu. Ovládáme malbu airbrushem i tradiční ruční výšivku a šitou krajku. Dbáme hlavně na originalitu, kvalitu a vstřícný přístup k zákazníkům. Nabízíme jak naše autorské návrhy, tak se nebráníme ani zakázkám :-)Emerald Dream
http://emerald-dream.cz/
Emerald Dream je značka inspirovaná vedle lolity také styly jako je punk, steampunk a gothic. Takže nic starobylého a elegantního, ale ani drsného či roztomilého, jí není cizí. Připraví si pro Vás šaty, sukně a nejrůznější doplňky - od tašek a kloboučků, přes chokery, náhrdelníky, náušnice a brože až po čelenky a mašle.Epitaph
https://www.facebook.com/p…/Epitaph-clothing/177465165689619
Pod názvem Epitaph vyrábím oblečení, doplňky a šperky inspirované lolitou ve všech jejích verzích. Dále se inspiruji punkem, harajuku a gothic subkulturou.Lyrel
https://www.facebook.com/lyrelshop
Nejsem úplně prodejní značka, vyrábím šperky nárazově, střídám média a materiály podle nálady. Momentálně se vracím k přírodninám a perlám, takže k mání budou drobnosti jako prstýnky a řetízky s krystaly + nějaké loli šperky z minula.
Sleeping Doll

SleepingDoll je jednou z těch menších značek - avšak i přesto jsou její oděvy pohádkově nádherné! Dva nové modely budete moci obdivovat na přehlídce, a pár kusů z její dílny bude i k zakoupení.Bara no Usagi
http://bara-no-usagi.blogspot.cz/
Bara no Usagi je začínající Lolita značka, která si dala za cíl být nevšední a chce dát každému kousku oblečení z kolekce vlastní příběh. Dívka oblékající Bara no Usagi se stává tím, kým si přeje skutečně být.
Cat with a bow
https://www.facebook.com/pag…/Cat-with-a-bow/707194362667294
Cat with a bow je začínající značka, o jednom zaměstnanci, věnující se výrobě šperků k lolita, gothic a příbuzným alternativním stylům. Nově do nabídky začínám zařazovat i oblečení a textilní doplňky.